PS5 Pro Bu Yaz Tanıtılabilir mi ? Sony Oyun Geliştiricilerine Baskı Uyguluyor

by Techxir
0 yorum 28 görüntüleme
La PS5 Pro annoncée cet été ? Sony met la pression aux développeurs

Bu yılın ilerleyen zamanlarında çıkması beklenen PS5 Pro artık Sony’nin tüm dikkatini çekiyor. Japon devi, geliştiricilerden bu çok beklenen konsolun gelişini dikkate alarak oyunlarını hazırlamalarını istemiş durumda. Özellikle temel modele kıyasla güçlendirilmiş teknik özelliklerinin nasıl kullanılacağı konusunda.

Sony’nin Tüm Dikkati PS5 Pro’da

PS5 Pro hakkında söylentiler birkaç aydır dolaşıyordu. Özellikle, bu yeni modelin GPU ve daha hızlı bir CPU ile temel PS5’ten önemli ölçüde daha güçlü olacağı belirtilmişti. Bu iyileştirmelerin arkasındaki amaç, ray tracing’in daha iyi bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktır. Bu noktada, mimarisi temel versiyona göre üç kat daha iyi sonuçlar sunabilir. Pro’nun oyunculara daha akıcı bir deneyim sunması bekleniyor ve aytıca oyunları 60 FPS’de daha güvenilir bir şekilde gösterebilmesi hedefleniyor.

Pro’nun sınırlı stoklarla yakında Slim’e katılması gerektiğinden, Sony’nin bu çıkış için ciddi bir hazırlık yaptığı görülüyor. Geliştiriciler, oyunlarını PS5 Pro’nun iyileştirilmiş kapasitelerine uyacak şekilde ayarlamak için test kiti almaya başlamış durumda. Japon şirket, her bir oyunun yeni konsolda test edildiğinden emin olmak için Ağustos ayından önce sertifikalandırılmasını bekliyor. Bu da ilgili oyun stüdyoların bu son tarihi karşılamak için ellerinden geleni yapmaları gerektiği anlamına geliyor. Bu durum, çok beklenen konsolun 2024 yılı Ağustos veya Eylül başında resmi olarak tanıtılacağı anlamına geliyor.

Beklentilere Uygun Bir Konsol

Sony’nin, oyunları PS5 Pro ile tam uyumlu olarak etiketlemek için bir standart belirlediği belirtiliyor. Bu oyunlar, 4K’ya kadar ölçeklendirme, sabit 60 FPS ve ray tracing efektlerinin eklenmesini veya artırılmasını içermektedir. Özellikle, ray tracing teknolojisine özel bir önem veriliyor. 2018’de tanıtılan bu özellik, nihayet konsollarda tam anlamıyla kullanılmaya başlanabilir.

Performansta net bir artışın yanı sıra, PS5 Pro’da akıcılık da bekleniyor. Daha güçlü bir GPU, daha hızlı bir CPU ve geliştirilmiş belleği ile, konsolun kullanacağı ölçeklendirme yöntemi tam olarak işlevselliğini yerine getirebilir. PlayStation Spectral Super Resolution, DLSS’den esinlenerek, makine öğrenimini kullanarak kare hızını ve görüntü kalitesini artırıyor. Yeni nesil konsollar gelene kadar, PS5 Pro, talepkar oyuncuların tüm isteklerini karşılayabilir.

Yorum Yaz

Hoşunuza Gidebilir

Techxir
© 2024 Tüm Hakları Saklıdır.