BYD M6 Görüntüsü Büyük Beğeni Topladı

by İçerik Editörü
0 yorum 13 görüntüleme
BYD M6

BYD, küresel otomobil pazarına yönelik büyük hedeflerle yeni elektrikli SUV modeli BYD M6 üzerinde çalışmalarını hızlandırdı. Elektrikli araç piyasasında önemli bir yere sahip olmayı amaçlayan BYD, M6 modeliyle geniş bir tüketici kitlesine hitap etmeyi planlıyor. Kısa süre önce sosyal medyada paylaşılan M6 prototipi, aracın tasarımı ve özellikleri hakkında önemli ipuçları verdi. Paylaşılan görüntülerde, M6’nın sağdan direksiyonlu olduğu görüldü.

Asya ülkelerinde ve İngiltere’de sağdan direksiyon kullanımının zorunlu olması, bu pazarlar için özel olarak tasarlanmış araçlara olan talebi artırıyor. BYD M6 modeliyle bu talebi karşılamayı ve bu bölgelerde güçlü bir pazar payı elde etmeyi hedefliyor. Ayrıca, sağdan direksiyonlu araç üretimi, BYD’nin esneklik ve inovasyon konusundaki yeteneklerini de gözler önüne seriyor.

BYD M6 Özellikleri

Sızdırılan fotoğraflarda görülen BYD M6, şu anda Çin’de satılan Song MAX DM-i modeline oldukça benziyor. Bu benzerlik, her iki modelin de tasarım detaylarında kendini gösteriyor. Özellikle M6’nın ön ve arka tasarımında kullanılan krom vurgular, Song MAX DM-i’nin şık ve modern çizgilerini yansıtıyor. Boyutlar açısından da Song MAX DM-i ile uyumlu olan M6, 2785 mm dingil mesafesiyle birlikte yaklaşık 4710 mm uzunluğunda, 1810 mm genişliğinde ve 1690 mm yüksekliğinde olması bekleniyor.

Motor özellikleri konusunda henüz resmi bir bilgi paylaşılmamış olsa da BYD M6’nın Song MAX DM-i ile benzer bir hibrit güç aktarma organına sahip olacağı tahmin ediliyor. Song MAX DM-i’nin 81 kW gücünde bir benzinli motor ve 145 kW gücünde bir elektrikli motor içeren 1.5L hibrit güç sistemi, M6 modelinde de kullanılabilir.

BYD Seagull Fiyatı Belli Oldu

Yorum Yaz

Hoşunuza Gidebilir

Techxir
© 2024 Tüm Hakları Saklıdır.