Mafia 4 Yakında Geliyor: Beklenen Haber Çok Yakın!

by Techxir
0 yorum 65 görüntüleme

Mafia oyun serisi, dördüncü oyunu için dönüş yapıyor ve önemli bir duyurunun yakında gelmesi bekleniyor. Bu sayede yeni oyun hakkında daha da fazla bilgi edinebiliriz. Peki ya söylentiler ?

Mafia 3’ün bazı eksik noktalarına rağmen, serinin genel olarak hayranları tarafından çok sevildiğini kabul etmek gerekiyor. Seriye olan ilgi, 2020’de piyasaya sürülen ilk oyunun harikulade yeniden yapımı sayesinde daha da arttı. İşte o zamandan beri, dördüncü oyunla ilgili söylentiler gündemden düşmüyor. Ancak her zamanki gibi, hayal kırıklığına uğramamak adına tüm gelişmeleri bir miktar şüphe ile karşılamakta fayda var.

Mafia’nın Geri Dönüşü Mü?

Twitter kullanıcısı Kurakasis tarafından paylaşılan bilgilere göre, Take-Two popüler Mafia oyun serisinde yeni bir bölüm duyurmayı planlıyor. Bilgileri önceden keşfederek (Marvel’s 1943: Rise of Hydra gibi oyunlara dair) bilgi paylaşan Kurakasis, bu yeni oyunun yakında resmen açıklanabileceğini öne sürüyor.

Geçen yıl yapılan iş ilanlarından elde edilen bilgilere göre, Mafia serisinin bir sonraki oyunu, birden çok platform için planlanan ve şu anda ön üretimde olan duyurulmamış bir proje olarak tanımlanıyor. Bu proje, oyun motoru olarak Unreal Engine 5’i kullanıyor. Oyunun hala ön üretim aşamasında olduğunu belirtmek önemli.

Aynı iş ilanında, Mafia serisinin bir sonraki oyununun geliştirilmiş oynanış döngülerine, gizlilik ve savaş özelliklerine sahip olacağı belirtiliyor. Bu, üçüncü oyunun sunduğundan çok daha zengin bir deneyim sunması bekleniyor.

Sicilya’da Bir Ön Hikaye mi?

Oyun Sicilya’da (mafyanın doğum yeri) geçiyor ve tarihi açıdan Mafia serisinin ilk oyunundan, 1930’lardaki Tommy Angelo hikayesinden birkaç yıl öncesine dayanıyor. Bu tarihi perspektif, oyuncuları mafyanın köklerine, ilk oyunun döneminden çok daha önceye götürerek zengin bir hikaye sunabilir. Hatta belki de Peaky Blinders’ın 20’li yıllarındaki atmosferine benzer bir hava bekleyebiliriz.

Peki ya sizin düşünceleriniz neler? Bu yeni bölüm hakkında neler bekliyorsunuz?

Yorum Yaz

Hoşunuza Gidebilir

Techxir
© 2024 Tüm Hakları Saklıdır.