Android Mesajlar Uygulamasına Yapay Zeka Gemini Geliyor

by Techxir
0 yorum 15 görüntüleme
L’IA Gemini débarque dans Google Messages, voici comment lui parler

Hiç bir uygulama ya da web sitesine ihtiyaç olmadan yapay zeka asistanından yardım almak istediğiniz oldu mu? Google, bu işi yapmak için Gemini Chatbot’u doğrudan Mesajlar uygulamasına entegre etti. Ancak bu özellik şu anda sınırlı bir beta testi sürecinde.

Gemini ile Google Mesajlarında Doğrudan Sohbet Edebilirsiniz

Gemini’ye erişmek için telefonunuzun İngilizce diline ayarlanmış olması, Mesajlar’ın en son sürümünü çalıştırıyor olması ve 18 yaş ve üstü kişisel bir Google hesabına bağlı olması gerektiğini unutmayın. Ayrıca, RCS sohbet özelliklerinin etkinleştirilmiş olması gerekmektedir. RCS sohbeti, diğer kullanıcıların telefon numaralarına mesaj göndermenize olanak tanır.

Bu kutuları işaretlediyseniz, Google, beta üyeleri için Mesajlar uygulamasında basitçe “Gemini ile Sohbet Et” seçeneğinin görünmesi gerektiğini belirtiyor. “Gemini ile Sohbet Et” düğmesine veya “Sohbeti Başlat” seçeneğine dokunun ve başlamak için talimatlarla karşılaşacaksınız.

Bu noktadan itibaren, yapay zeka asistanıyla sohbet edebilirsiniz. Bir konu hakkında düşünmek için yardımcıya mı ihtiyacınız mı var ? Google şu örneği sunuyor: “Başlangıç için önerilen bir 3 tabak yemek menüsü oluşturabilirsiniz. Diyet kısıtlaması: vejetaryen.”

Ayrıca, Gemini ile olan tüm sohbet geçmişiniz Mesajlar’da 72 saat boyunca saklanır, uygulama etkinliği kaydı duraklatılmış olsa bile. İstediğiniz zaman tüm konuşma geçmişini silebilir veya belirli mesajları silmek için Gemini etkinlik günlüğünüze gidebilirsiniz.

Yorum Yaz

Hoşunuza Gidebilir

Techxir
© 2024 Tüm Hakları Saklıdır.