Apple, Uygun Fiyatlı Bir Vision Pro Üzerinde Çalışıyor Olabilir Mi ?

by Techxir
0 yorum 31 görüntüleme

Apple Vision Pro’da şu anda eleştirilen iki sorun var: düşük bulunabilirlik ve yüksek fiyat. Bu koşullarda, Apple, Karma Gerçeklik gözlüğüyle sadece sınırlı bir kitleye hitap ediyor gibi görünüyor. Ancak, Vision Pro’nun yanı sıra daha uygun bir kardeş model de planlanmıştı. X (Twitter) üzerinde Revegnus adlı bir sızıntı kaynağı, Koreli sektör gazetesi The Elec’e dayanarak, Apple’ın daha uygun fiyatlı bir gözlük halefi üzerinde çalıştığını belirtiyor. Ancak bu biraz zaman alabilir.

Daha Düşük Fiyat, Daha Az Donanım

2023’te Apple analisti Mark Gurman, ABD’li şirketin revize edilmiş model için önemli ölçüde daha düşük bir fiyat hedeflediğini tahmin etmişti. X sızıntı kaynağının bilgilerine göre, Apple şimdi buna yönelik yöntemler üzerinde çalışıyor. Ancak fiyatı düşürmek için üreticinin bazı alanlarda tasarruf etmesi gerekebilir: Örneğin, Vision Pro’daki kadar çok kamera yerine daha az sayıda kamera olabilir. Ayrıca, Apple’ın şu anda kullandığı M-Chip’in yerine bir iPhone tipi A-Chip’in kullanılması da mümkündür. Bu durumda gözlük sadece bir Apple Vision olurdu – “Pro” eki olmadan. Ayrıca, üreticinin araştırmasının görünüşe göre büyük bir ekran değişikliğine odaklandığı da düşünülmektedir.

Alternatif Ekranlar Mümkün

Şu anda Apple, Vision Pro’nun ana maliyet unsuru olarak kabul edilen Sony tarafından üretilen pahalı ekranları kullanıyor. Şirketin hedefi, gözlüğün her iki mikro oled panelinin üretim maliyetlerini mümkün olan en kısa sürede düşürmektir. Sızıntı kaynağına göre, şirket bu bağlamda özellikle üretici değişikliği üzerinde düşünüyor – BOE ve SeeYa gibi firmaların, Sony’den daha uygun fiyatlı ürünler sunabilecek olması muhtemel adaylar olduğu söyleniyor. Ancak, revize edilmiş bir lite sürümün çıkışı uzun sürebilir. Üretim en iyi durumda 2024’ün sonunda başlayacak olsa da, ürünün muhtemel tanıtımı hala uzak bir gelecekte olabilir. Bu arada, Apples Vision “Pro” versiyonu ile veya olmadan Türkiye’de piyasaya çıkacağı hala kesinleşmedi.

Yorum Yaz

Hoşunuza Gidebilir

Techxir
© 2024 Tüm Hakları Saklıdır.