iPhone Kutudan Çıkardığınız An Güncel Olacak

by Techxir
0 yorum 28 görüntüleme
iPhone Kutudan Çıkardığınız An Güncel Olacak

Apple, iPhone’ları kutularında olduğu halde uzaktan güncelleyebilen bir cihaz üzerinde çalışıyor. Bu, kullanıcılara, satın aldıktan sonra ilk açılışta en son iOS sürümünü yüklemek zorunda kalmadan önemli zaman kazandıracak.

Yeni bir akıllı telefon satın aldığınızda, genellikle ilk açılışta en son güncellemeyi yüklemeniz gerekir. Çoğu zaman cihazın kutulandığı sırada o anda mevcut olan en son işletim sistemi sürümü yüklüdür. Bu duruma zamanla alışmış olabiliriz, ancak bu sorunun çözülemediği anlamına gelmez.

Aslında, Apple’ın bu sıkıntılı duruma bir çözüm üzerinde çalıştığı anlaşılıyor. Bu çözümün adı “Presto”. Presto yakında ABD’deki tüm Apple Store’larında kullanıma sunulacak. Bu cihazın belirli bir amacı olacak: ilk açılışta güncelleme yapmayı sona erdirmek

Apple, İlk Açılışta Güncelleme Zorunluluğunu Ortadan Kaldırmak İstiyor

Bunu başarmak için, Apple bir iPhone’u kutudan çıkardığınız anda otomatik olarak güncelleyebilen yeni bir cihaz geliştirdi. Başka bir deyişle, Apple Store çalışanları, cihazınızı kutudan çıkarmadan hemen önce akıllı telefonunuzu güncelleyebilecekler. İlk kez elinize aldığınızda, en son iOS sürümünün yüklenmesini beklemek zorunda kalmadan cihazı hızlıca yapılandırabileceksiniz. Teknolojinin Türkiye’ye ne zaman geleceği ise merak konusu.

Yorum Yaz

Hoşunuza Gidebilir

Techxir
© 2024 Tüm Hakları Saklıdır.