iOS 18 Beta 3 Güncellemesi Yayınlandı

by İçerik Editörü
0 yorum 7 görüntüleme
iOS 18 beta 3

Apple, iOS 18 beta 3 güncellemesini nihayet geliştiriciler için yayınladı ve teknoloji dünyasında büyük bir heyecan yarattı. Yapı numarası 22A5307f olan bu güncelleme, iOS 18 beta 2’nin yayınlanmasından iki hafta sonra kullanıcıların beğenisine sunuldu.

18 beta 3, şu anda sadece kayıtlı geliştirici beta test kullanıcıları için erişilebilir durumda. Bu, Apple’ın yeniliklerini ve geliştirmelerini öncelikle geliştirici topluluğuna sunarak geri bildirimler doğrultusunda sistemdeki olası hataları ve eksiklikleri gidermeyi amaçladığı anlamına geliyor.

Geliştiriciler, yeni beta sürümünü test ederek, kendi uygulamalarının ve yazılımlarının iOS 18 ile uyumluluğunu değerlendirme fırsatı buluyor.

iOS 18 Beta 3 ile Fotoğraflar Uygulaması Eklendi

Apple, iOS 18 beta 3 güncellemesiyle Fotoğraflar uygulamasında kullanıcı deneyimini önemli ölçüde iyileştirecek bir dizi yenilik sundu. Bu yeniliklerin başında, birden fazla görüntüyü seçme işlevini kolaylaştıran “Seç” butonunun ana ara yüze eklenmesi geliyor.

Daha önce kullanıcılar birden fazla fotoğraf seçmek istediklerinde ekranı aşağı kaydırmak zorundaydılar, bu da kullanımı zorlaştırıyordu. Yeni düzenleme ile “Seç” butonu ana ara yüzde daha erişilebilir bir konuma getirildi. Bu değişiklik kullanıcıların fotoğraf seçme işlemini çok daha hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirmelerine olanak tanıyor.

Bunun yanı sıra Apple, Fotoğraflar uygulamasındaki arama butonunun tasarımını da revize etti. Artık bu buton yalnızca bir büyüteç simgesi olarak gösteriliyor ve böylece daha belirgin hale getirildi. Bu küçük ama etkili değişiklik, kullanıcıların arama işlevini daha kolay bulmalarını ve kullanmalarını sağlıyor. Arama butonunun sadeleştirilmesi uygulamanın genel kullanımını daha akıcı ve sezgisel hale getiriyor.

Yeni İşletim Sistemi Fuchsia OS Ortaya Çıktı

Yorum Yaz

Hoşunuza Gidebilir

Techxir
© 2024 Tüm Hakları Saklıdır.