Pokemon Benzeri Oyunlar

by Techxir
0 yorum 11 görüntüleme
Pokemon Benzeri Oyunlar

Pokemon, dünyanın en büyük medya franchise’ıdır ve oyun dünyasında en ikonik serilerden biridir. Ancak yıllar süren oyunlardan sonra, biraz sıkılmış olabilirsiniz ve farklı bir şeyler arıyor olabilirsiniz. Bu nedenle, Pokemon benzeri oyunların bir listesini sizler için hazırladık. İster savaşmayı, ister toplamayı, ister sadece tasarımları seviyor olun, burada ilgileneceğiniz bir şeyler bulacağınızdan eminiz.

Cassette Beasts

 • Çıkış Tarihi: 26 Nisan 2023
 • Platform(lar): Nintendo Switch, PC, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X
 • Tür(ler): RPG

Pokemon Benzeri Oyunlar ilk sırasında Cassette Beasts yer alıyor. Pokemon’u seviyorsanız ancak biraz bayatladığını düşünüyorsanız, 2023 indie oyunu Cassette Beasts mükemmel bir çözüm. Temel olarak, canavarları yakalayıp başkalarıyla savaşıyorsunuz, ancak Cassette Beasts formülü geliştirerek gerçekten benzersiz ve zorlu bir hale getiriyor. Yeni türler ve tür eşleşmeleri var ve daha da önemlisi, canavarlarınızı birleştirerek güçlendirebilirsiniz, bu da oyuna yeni bir strateji unsuru ekliyor ve oyunu yeni bir seviyeye taşıyor.

Tüm bunları harika, karakter odaklı bir hikaye, güzel grafikler ve etkileyici bir soundtrack ile birleştirdiğinizde, bu oyun kesinlikle tüm Pokemon hayranlarının kontrol etmesi gereken bir oyun.

Shin Megami Tensei V

 • Çıkış Tarihi: 12 Kasım 2021
  • – 01 Ocak 2018 (Nintendo Switch)
 • Platform(lar): Nintendo Switch, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows, Xbox X ve S Serisi
 • Tür(ler): Aksiyon, Macera, RPG

Pokemon Benzeri Oyunlar ikinci sırasında Shin Megami Tensei yer alıyor. Shin Megami Tensei, Persona geliştiricilerinden bir RPG’dir ve ortamı Pokemon’dan biraz daha gerçekçi görünse de, temel olarak şeytanları yakalayıp savaşmak üzerine kuruludur, yani temel prensip aynı. Ancak Pokemon’un aksine, bu oyunlar zorluklarıyla ünlüdür. Savaş mekanikleri bir yana, kendi başlarına da inanılmaz RPG’lerdir.

Pokemon’u çok kolay buluyorsanız ve dişinize göre bir oyun arıyorsanız, Shin Megami Tensei 5 Nintendo Switch’e yeni geldi, bu yüzden seriye dalmak için mükemmel bir zaman.

Slime Rancher

 • Çıkış Tarihi: 14 Ocak 2016
 • Platform(lar): Linux, macOS, PC, PlayStation 4, Xbox One
 • Tür(ler): Aksiyon, Macera, Indie, Simülasyon

Pokemon Benzeri Oyunlar üçüncü sırasında Slime Rancher yer alıyor. Slime Rancher, Pokemon’un koleksiyon yapma aspectini savaşmaktan daha çok seven oyuncular için. Bir çiftçi olarak slime’ları toplar ve çiftliğinizde yetiştirirsiniz, zamanla çiftliğinizi geliştirir ve oyunun gerçekten içten hikayesinde ilerlersiniz – neredeyse Pokemon ve Stardew Valley gibi çiftlik oyunlarının bir kombinasyonu gibidir.

Ayrıca, Slime Rancher 2 şu anda erken erişimde, bu yüzden ilkini bitirdikten sonra doğrudan devam oyununa geçebilirsiniz.

Monster Sanctuary

 • Çıkış Tarihi: Yakında
 • Platform(lar): Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox
 • Tür(ler): Macera

Yine canavarları topladığınız ve savaştırdığınız bir oyun, ancak Monster Sanctuary’yi ayıran şey, dünyası ve nasıl keşfettiğinizdir. Burası, oldukça büyük bir dünyaya sahip bir metroidvania ve savaşın dışında sizi zorlayacak birçok platform bölümü var. Yakaladığınız canavarların her biri dünyayı geçmenize yardımcı olacak benzersiz bir yeteneğe sahip olacak, bu yüzden işleri kolaylaştırmak için olabildiğince çok canavar yakalamanız teşvik ediliyor.

Güzel bir 2D piksel sanat tarzı ve hoş bir soundtrack’e sahip, bu yüzden Pokemon’un savaşını ve Hollow Knight’ın keşfini seven biriyseniz, bu oyunu kesinlikle kontrol etmelisiniz.

Bugsnax

 • Çıkış Tarihi: 12 Kasım 2020
  • – 31 Aralık 2020 (PlayStation 5, PC, PlayStation 4)
 • Platform(lar): macOS, Nintendo Switch, PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series S/X
 • Tür(ler): Aksiyon, Macera, Casual, Indie

Bugsnax, Snaktooth Adası’nı keşfederken Bugsnax adında böcek benzeri yaratıkları avlayıp topladığınız sevimli bir oyundur. Kaybolan kaşif Elizabert Megafig’i bulmaya çalışıyorsunuz. Ne kadar sevimli görünse de, oldukça karanlık bir alt tona sahip, bu yüzden yüzeyin altında çok daha fazlası olduğunu unutmayın.

Bu oyun, gerçekten harika bir hikayeye sahip eğlenceli bir oyun ve herhangi bir Pokemon oyununda olduğu gibi tüm eğlenceli yakalama ve toplama işlerini içeriyor. Kesinlikle göz atılması gereken bir oyun.

Temtem

 • Çıkış Tarihi: 21 Ocak 2020
  • – 21 Ocak 2020 (PC)
 • Platform(lar): Nintendo Switch, PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One
 • Tür(ler): Macera, Indie, MMO, MMORPG, RPG

Temtem, Pokemon benzeri oyunlar arasında biraz aykırı bir oyundur. Oynanış açısından, temel olarak Pokemon’dur, canavarları yakalayıp savaştırıyorsunuz. Ancak onu ayıran şey, MMORPG olması ve bu büyük dünyayı arkadaşlarınızla keşfetmenize olanak tanımasıdır. Ek olarak, Pokemon’dan daha olgun bir hikayesi var, bu yüzden daha yaşlı oyuncular için daha keyifli bir deneyim sunuyor ve tamamen benzersiz bir deneyim sağlıyor.

Pokemon dünyasını arkadaşlarınızla keşfetmek istiyorsanız, şu an için en yakın deneyim bu olacaktır.

Palworld

 • Çıkış Tarihi: 19 Ocak 2024
 • Platform(lar): PC, Xbox, Xbox Series S/X
 • Tür(ler): Aksiyon, Macera, Indie, RPG, Shooter

Bunun geleceğini biliyordunuz. Palworld, ‘silahlı Pokemon’ itibarını hak ediyor ve bu unvanın layık olduğunu inkar edemeyiz. Bir hayatta kalma oyunu olarak, savaşmak için Pals’ları yakalıyorsunuz ve birçoğu gerçek Pokemon’lara belki de biraz fazla benziyor. Savaşın ötesinde, Pals’larınızı kaynak toplamak ve eşyalar üretmek için çalıştırabilirsiniz. Hatta onları yiyebilirsiniz!

Oyun erken erişimde ve büyük içerik güncellemeleri hala oyuna geliyor, bu yüzden bir FPS olan bir Pokemon oyunu istiyorsanız, bundan daha iyisini bulamazsınız.

Pokemon Benzeri Oyunlar listemiz, canavar toplama ve savaşma deneyiminizi çeşitlendirecek alternatifler sunuyor. Her biri kendine özgü özellikler ve zorluklarla dolu bu oyunlar, Pokemon hayranlarına yeni dünyalar ve stratejiler keşfetme fırsatı veriyor. Cassette Beasts’in yenilikçi mekaniklerinden Temtem’in devasa MMORPG dünyasına kadar, bu oyunlar Pokemon serisinden aldığınız keyfi artıracak ve oyun tutkunuzu canlı tutacaktır. Oyun haberleri kategorimizde oyun ile ilgili içeriklerimizi görebilirsiniz.

Yorum Yaz

Hoşunuza Gidebilir

Techxir
© 2024 Tüm Hakları Saklıdır.