WhatsApp Sesli Mesajları Metne Dönüştürecek

by Techxir
0 yorum 60 görüntüleme
WhatsApp Sesli Mesajları Metne Dönüştürecek

Çevrede fazla gürültü varsa veya metroda herkesin duymasını istemiyorsanız, WhatsApp’taki sesli mesajları metin haline getirin. Ancak, şimdilik bazı kısıtlamalar var: İlk olarak, bu özellik yalnızca iOS kullanıcıları için mevcut. İkinci olarak, bunun için yalnızca beta programına dahil olan kullanıcılar faydalanabilir. En azından ilk kısıtlama için yakında bir alternatif olacak. Çünkü Android kullanıcıları da bu özelliğin tadını çıkaracak ve sesli mesajları metne çevirebilecekler.

WhatsApp: Metinler Nasıl Oluşur?

WABetaInfo web sitesinin açıkladığı bilgilere göre, WhatsApp bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Bu güncelleme, yakında Android cihaz kullanıcılarının da sesli mesajları metin olarak almasını sağlayacak. iOS kullanıcıları için bu özellik, WhatsApp Beta sürümü 23.9.0.70’ten beri mevcut. Muhtemelen, özellik Apple cihazlarındaki gibi önce Android için beta test programında kullanıma sunulacak. İlk ekran görüntüsü, sesli mesajların yazılı hale getirilmesi sırasında da uçtan uca şifrelemenin devreye gireceğini gösteriyor. Sesli notları dönüştürmek için kullanıcıların 150 megabaytlık uygulama verilerini indirmesi gerekecek. WhatsApp, cihazın ses tanıma özelliğinden faydalanıyor. WABetaInfo’ya göre transkripsiyon işlemi, kullanıcının cihazında yerel olarak gerçekleşiyor.

WhatsApp: Android Uygulaması Yeni Bir Özelliğe Mi Sahip Olacak?

Bilgiler henüz çok taze, şu anda özellik WABetaInfo’ya göre hala geliştirme aşamasında ve Android Beta testçileri için erişilebilir değil. Ancak sesli notların transkripsiyonu özelliğinin en son WhatsApp Beta sürümü 2.24.7.8’de keşfedildiği belirtiliyor. Bu özellik, aynı zamanda engellilere yönelik bir adım ve işitme engellilere daha iyi erişim sunuyor. Özelliğin yakında Android Beta programı ve ardından normal Android sürümü için gelip gelmeyeceği ise zamanla gösterilecek. Bu noktaya kadar, sesli mesajları metne dönüştürmek için bazı alternatiflerin olduğunu belirtelim.

Yorum Yaz

Hoşunuza Gidebilir

Techxir
© 2024 Tüm Hakları Saklıdır.