World of Warcraft’ın Son Güncellemesi Herkesi Şaşırtıyor

by Techxir
0 yorum 12 görüntüleme
World of Warcraft

Yeni güncellemesiyle, World of Warcraft beklenmedik bir dönüş yapıyor ve bizi alışık olmadığımız bir oyun tarzıyla karşı karşıya bırakıyor…

Ünlü MMORPG oyunu World of Warcraft bu yıl 20. yılını kutluyor. Ancak yaşına rağmen, düzenli güncellemeler ve etkinliklerle oyuncuları bir araya getirmeye devam ediyor. Bu ay, Blizzard, gençlerin en sevdiği oyun tüdünden ilham alarak, yenilik yapmaya karar verdi.

World of Warcraft Battle Royale Geliyor

Hayır, hayal değil: World of Warcraft gerçekten de güncellemesi “Plunderstorm”da battle royale öğelerini entegre ediyor. Korsanlık dünyasından ilham alan bu modda, 60 oyuncu birbirleriyle mücadele edecek ve en son ayakta kalan kazanacak. Bu çatışmalar Arathi Yükseklikleri bölgesinde gerçekleşecek ve yaklaşık on beş dakika sürecek. Fortnite ve fırtınasında olduğu gibi, oyun alanı giderek daralacak ve çatışmalar kaçınılmaz hale gelecek.

Plunderstorm’da Fortnite’daki gibi yapı inşa etme, dans etme veya ateşli silahlar olmayacak. Her oyuncu, diğerlerini alt etmek için World of Warcraft’a özgü yetenekleri kullanmak zorunda kalacak. Birçok ödül mevcut. Örneğin resmi sitede, Yağma Lordu Papağanı binicisi, Bubulle yengeç maskotu veya hırsızlık objeleri gibi ödüller bulunuyor. Bu PvP modunu keşfetmek istiyorsanız, çok basit: World of Warcraft aboneliğiniz olması yeterlidir. İyi haber şu ki, bu dünyaya hiç dokunmamış veya bu evrene aşina olmayanlar bile bu modu deneyebilirler. Ancak, bu güncelleme sadece 20 Mart’tan itibaren altı hafta boyunca kullanılabilir olacak. Daha sonra ana oyun içine entegre edilip edilmeyeceğine dair herhangi bir garanti yok.

Gelecekte Benzer Etkinlikler Olacak mı ?

Bu etkinlikle, Blizzard’ın yeni oyun tarzlarını denemeye cesaret ettiği ve yeni ekiplerle işbirliği yaptığı görülüyor. 2022’de Blizzard’ın Proletariat stüdyosunu satın aldığını hatırlatalım. Bu stüdyo özellikle ücretsiz bir battle royale olan Spellbreak’i geliştirmesiyle tanınıyor. Bu nedenle, bu çalışanların Plunderstorm üzerinde çalıştığı çok muhtemel.

Geçen yıl, birkaç Blizzard geliştiricisi mevcut MMORPG’yi mevcut formunda bırakarak yeni mekanikler deneme isteğini dile getirmişti. Timothy Jones, PC Gamer’a şunları söylemişti: “[Bu sistem], bazı şeyleri makul sınırlar içinde denememizi, bazı şeyleri denememizi ve ideal olarak dersler çıkarmamızı sağlayacak. Gelecek sezonlarda neler yapabiliriz? Oyuncuların çok sevdikleri değişiklikler veya yönler var mı ki bunlar kalıcı olarak entegre edilebilir?”

Yorum Yaz

Hoşunuza Gidebilir

Techxir
© 2024 Tüm Hakları Saklıdır.