Chrome’un Android Sürümü Web Sayfalarını Sizin İçin Okuyacak

by Techxir
0 yorum 7 görüntüleme
Chrome'un Android Sürümü Web Sayfalarını Sizin İçin Okuyacak

Eğer şu anda bu makaleyi okumanız gerekiyorsa ama aynı zamanda çok acil başka bir işiniz varsa, Android için Chrome’un bir çözümü var.

Rakipleri gibi, Android için Chrome tarayıcısı da düzenli olarak yeni özellikler eklemek için güncelleniyor. Bazen bunlar varsayılan parola yöneticisini seçme gibi özel işlevler olurken, bazen de programın Web sürümünde zaten mevcut olan bir şeyi entegre etmekten ibaret. Bu yılın başlarında test edilen bu özellik, şu anda dağıtım aşamasında.

Yeni özellik erişilebilirlik açısından çok faydalı ancak sonuçta herkes için yararlı olacak, özellikle aynı anda birden fazla görev yapma eğilimindeyseniz: Chrome’un bir web sayfasını yüksek sesle okuma özelliği sizin için çok faydalı olacaktır. Örneğin yemek hazırlarken bir makale okumak isteyenler için mükemmel bir özellik.

Android İçin Chrome Web Sayfalarını Sizin Yerinizde Okuyacak

Bu seçeneğe, Chrome uygulamasının sağ üst köşesindeki üç dikey noktaya dokunarak ve ardından “Bu sayfayı dinle” seçeneğini seçerek ulaşabilirsiniz; bu seçenek, “Çevir” ve “Ana ekrana ekle” seçenekleri arasında bulunur. Etkinleştirildiğinde, ekranın altında Google tarayıcısından bir ses içeriği okuduğunuzda gördüğünüz mini bir oynatıcı belirir. Bu oynatıcı, okuma işlemini duraklatmanıza, hızını değiştirmenize ve 10 saniye geri veya ileri almanıza olanak tanır.

Yorum Yaz

Hoşunuza Gidebilir

Techxir
© 2024 Tüm Hakları Saklıdır.